FIRST LEGO League (FLL) varžybos

  • Paskelbė : Almantas Keliuotis
  • Paskelbta: 2024-04-02
  • Kategorija: Pranešimai

     Kovo 16 dieną Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre TECHIN vyko nacionalinės FIRST LEGO League (FLL) varžybos. Jose dalyvavo 27 FLL Explore komandos (6-10 m.) ir 27 FLL Challenge komandos (10-16 m.) iš visos Lietuvos. Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos trečiokai dalyvavo FIRST LEGO League (FLL) varžybų kategorijoje, bei darbus konstravo su edukacinioais WeDO 2.0 lego konstruktoriais.

     Šiemet Lego darbuose turėjo būti pavaizduota tema „Menas“. Kaip sujungti meną ir lego? Mokiniai kartu su pradinio ugdymo bei robotikos mokytoja Sonata Stoškuviene šio iššūkio ėmėsi spręsti po pamokų, pertraukų metu, rinkosi ir per mokinių atostogas. Vaikai statė atlikėjų bei teatro scenas, sukonstravo mobilius filmavimo automobilį, garso kolonėlę, įrengė mini muziejų. Bilietų kasą įrengė taip, kad būtų pritaikyta dirbti neįgalumą turinčiam darbuotojui. Sukonstravę riedlenčių aikštelę, aptarė, kokiais reklaminiais šūkiais kvies lankytojus. Komanda tarėsi, ginčijosi, ieškojo sprendimų. Vaikus tai labai suartino.   

     Vasario 24 dieną vykusiose regioninėse varžybose Panevėžyje, tūbeliečių komanda pristatė savo pomėgius, sukonstruotus ir suprogramuotus lego modelius, šūkį bei komandos plakatą, už kurį buvo nominuoti ir gavo įvertinimą „Geriausias plakato sprendimas“. Buvo pakviesti dalyvauti į Vilniuje organizuojamą finalinį renginį.

     Atsižvelgę į teisėjų rekomendacijas, mokiniai patobulino savo projektus, papildė nauju  sukonstruotu bei suprogramuotu robotu, kuris piešia apskritimą. Vaikai sukūrė animacinį komandos prisistatymo filmuką ir respublikinėse varžybose buvo komisijos įvertinti pirma vieta „Už iššūkio sprendimą“. Tūbeliečiai apdovanoti padėkomis ir medaliais. Kaip pirmus metus dalyvaujančiai komandai pasiekti taurės nepavyko, tačiau komandinis darbas, bei nauja patirtis paliko didžiulius įspūdžius. Mokiniai aplankė ir Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre TECHIN vykstančią robotų ir techninių sprendimų parodą.

     Mokslas, technologijos, inžinerija, meno sritys ir matematika (STEAM) įkvepia didelėms idėjoms, drąsiems veiksmams ir kūrybiškumui.

Animacinio filmuko nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=lRpkeSl4kUc&t=26s

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos