LTX GAMES - ŽAIDYNĖS KONSTRUOTOJAMS IR PROGRAMUOTOJAMS

  • Paskelbė : Almantas Keliuotis
  • Paskelbta: 2023-12-11
  • Kategorija: Pranešimai

     Gruodžio 9 dieną dvi trečiokų komandos kartu su mokytoja Sonata Stoškuviene dalyvavo Lietuvos moksleivių robotikos rinktinės „Lituanica X“ organizuotose žaidynėse konstruotojams ir programuotojams „LTX GAMES“.
     Renginys vyko TECHIN mokymų centro sporto salėje, Vilniuje. Dalyvių komandos registravosi pagal amžiaus grupes bei pobūdį. Vienu metu vyko FLL (First Lego League) Challenge treniruočių varžybos, programavimo su „Scratch” užsiėmimai, FLL Explore kūrybinės dirbtuvės „Robotizuotų Lego dangoraižių konstravimas“, FLL Discover kūrybinės dirbtuvės „Lego dangoraižių konstravimas“. Pastarosiose dirbtuvėse dalyvauti galėjo visi entuziastai ir neturintys Lego robotikos rinkinių, bet turintys daug Lego kaladėlių. Buvo siekiama, kad kiekvienas dangoraižis būtų ne mažesnis kaip 30 cm dydžio. 
     Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos šeši trečiokai dalyvavo FLL Explorer kūrybinėse dirbtuvėse „Robotizuotų Lego dangoraižių konstravimas“. Šioje rungtyje dalyvavo virš 20 pradinio ugdymo komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Mokiniai ne tik statė dangoraižius pagal komandos kūrybinį sprendimą, bet ir užprogramavo savo statinius veikti.  Pirmosios komandos „Žaibas” dangoraižis atvaizdavo  namo renovaciją. Buvo sukonstruotas pakeliamas liftas, kuris galėjo nuleisti arba pakelti darbininkus bei krovinius. Antrosios komandos „Skrydis” kūrybinis sprendimas - dangoraižis, kuriame įmontuota vėjo jėgainė. Besisukantys sparnai, bei sujungti krumpliaračiai imitavo žaliosios energijos gaminimą, bei dangoraižio gyventojų aprūpinimą elektros energija. Tai simuliaciniai statiniai. Komandos nariai savo statinius pristatė konkurso organizatorių komisijai. Mokiniai pasakojo apie savo idėją, pristatė programavimo kodą, bei demonstravo atliekamą judesį.
     
Visi tūbeliečiai buvo apdovanoti medaliais ir puikia nauja patirtimi, o komanda „Skrydis” laimėjo ir pramogų kuponus „Adventic" „Oze“. Dėkojame Martyno Simanavičiaus tėčiui, kuris padėjo kelionės ir renginio metu užtikrinti, kad būtume saugūs ir motyvuoti veikti. Dėkojame ir direktoriui Zenonui Pošiūnui už galimybę pasiekti ir sudalyvauti nuostabiame renginyje.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos