Nacionalinis čempionatas „Makaronų tiltai - 2023“

  • Paskelbė : Almantas Keliuotis
  • Paskelbta: 2023-03-23
  • Kategorija: Renginiai

      Kovo 22 d. Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2023“ pirmasis atrankos etapas, kurį organizavo Vilniaus Gedimino technikos universitetas (toliau ‒ VILNIUS TECH). Čempionato tikslas – sukonstruoti tiltą, galintį atlaikyti kuo didesnę apkrovą.
     
 Atrankos etapo organizatoriai VILNIUS TECH tiltams konstruoti dalyvius aprūpino statybinėmis medžiagomis: makaronais ir plastilinu. Sukonstruoti tiltus mokiniams buvo skirta 45 minučių trukmės pamoka, o prieš tai vyko paskaita apie tiltus ir juos veikiančias apkrovas, bei instruktažas kaip pradėti tilto statybas iš makaronų. Čempionatą laimi ta komanda, kurios tiltas išlaiko didžiausią apkrovą. 
      
Šiemet čempionato etape Rokiškyje dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė 8-tų klasių mokiniai. 4 komandos buvo iš Juozo Tūbelio progimnazijos, komanda iš Rokiškio rajono Obelių gimnazijos, Rokiškio Senamiesčio progimnazijos ir komanda iš Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos. „Bebrų“ komanda iš Rokiškio rajono Obelių gimnazijos užėmė 2-ą vietą, jų tiltas svėrė 359 gramus ir atlaikė 2 kilogramų ir 100 gramų apkrovą.
      
 Tvirčiausią tiltą šiemet pastatyti pavyko mūsų progimnazijos mokiniams. 8 D klasės komandos „Benedikto tapkė“ tiltas svėrė 379 gramus ir atlaikė 2 kilogramų ir 700 gramų apkrovą. Sveikiname Danielę, Neringą, Adomą ir Arminą patekus į čempionato finalą! 
       
Labai džiaugiamės visais dalyvavusiais, kurie išbandė jėgas naujame mūsų  rajone čempionate ir kviečiame jau dabar pradėti statyti tiltus ir ruoštis kitų metų čempionatui.
    Tokia pažintis su inžinerine sritimi ne tik skatina norą mokytis tiksliuosius mokslus, bet iš arti supažindina su architektų, konstruktorių, statybininkų, fizikų specialybėmis,  ateityje tai  gali prisidėti ir prie inovatyvių ir tvarių produktų kūrimo mūsų šalyje.

Karjeros specialistė Laura Garnelytė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos